top of page
Dok Logo-01-01.png

Dok Sirk Kumpanyası, çağdaş sirk gösterileri üzerine çalışan bir kolektiftir. Ekip, sirk sanatları dışında farklı alanlarda da üretim yapan müzisyenler, komedyenler, görsel iletişim tasarımcıları, yazılımcılar, kostüm/makyaj ve sahne-dekor tasarımcıları, sahne teknisyenleri, riggerlar, ışık tasarımcıları gibi profesyonellerden oluşur.

logo.png

"SİRK HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN!

Parlak ve ışıltılı kostümler, kafese hapsedilmiş hayvanlar, eski şapka numaraları ile palyaçolar. 

Sirk daha farklı, daha değişik, daha alternatif olabilir…

[Raw Art], 2015’de Ukraynalı yönetmen Taras Pozdnyakov tarafından kurulmuştur. Projenin performansçıları dünyanın en iyi sirk okullarından biri olarak kabul edilen "Kiev Circus Academy" mezunlarından secilmiş; tüm performansçılar Nataliya ve Yuriy Pozdnyakov tarafından çalıştırılmıştır. Proje 2011 yılına kadar alternatif sirk olarak tanımlanmıştır. 2011 yılında Taras Pozdnyakov ilk olarak "post-circus" ifadesini kullanıp [Raw Art] projesinin artistik yönünü daha net bir şekilde karakterize etmiştir. Klasik sirkteki gösterişli numaralar üzerine kurulu bir gösterinin aksine, [Raw Art] gösterişli numaraları, gösterinin temasını ve atmosferini tanımlayan ve anlatan fikir, müzik, kostüm tasarımı, ışık prodüksiyonu gibi maddelerden biri olarak kullanır

Cigo One Man Band

12 farklı enstrümanı eş zamanlı çalabilen gezici tek kişilik bando. 

Cigo, Türkiye dahil Avrupa'nın hemen her ülkesinde performans yapmış, çoğu festivalde, açılışta ve sokağa yayılan tüm etkniliklerde en çok tercih edilen sanatçılardan biridir. 

Victor Rubilar

Arjantin asıllı futbol top cambazı. İsveç'te yer alan çağdaş sanatlar okulu olan Cirkus Cirkör'ü bitirmiştir. Uzmanlığı futbol top cambazlığı, futbol jonglörlüğü ve akrobasidir. ​​

  • 7 Uluslararası ödül

  • 6 Guinness Dünya Rekoru

  • 35 ülke, 170 şehirde gösteri

Gandini Project

1992 yılında uluslararası tanınmış 2 jonglör olan Sean Gandini ve Katı Ylä-Hokkala tarafından kuruldu. Çağdaş sirk sanatlarının öncülerinden olan Gandini Juggling, jonglörlüğü yeniden keşfeden ve yeniden düzenleyen olmaya devam etmektedir. 

Gösterilerinden başlıcaları:

page_image_2.jpg
bottom of page